Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Kontrakt na maszyny rolnicze pod lupą CBA

Obrazek

Centralne Biuro Antykorupcyjne wpadło na trop przestępstwa korupcyjnego, w które zamieszani są dwaj obcokrajowcy i jeden polski biznesmen.

Bartłomiej Czekała12 stycznia 2017, 20:00

Funkcjonariusze CBA z delegatury w Lublinie zatrzymali w Warszawie trzech mężczyzn – dwóch obcokrajowców i jednego Polaka –  w związku z przestępstwem korupcyjnym. Według śledczych, mężczyźni powołując się na wpływy w sferach rządowych jednego z afrykańskich państw chcieli doprowadzić do zawarcia kontraktu z polską spółką na dostawę maszyn rolniczych. Cały kontrakt, opiewający na kwotę 100 mln dolarów amerykańskich, był finansowany przez Skarb Państwa w ramach międzynarodowych umów i programów pomocowych dla Afryki. Jak informuje CBA, sam przetarg na dostawy prorozwojowe i dokonanie wyboru kontrahenta ogłasza rząd danego afrykańskiego kraju.

Zatrzymani przez śledczych z CBA obcokrajowcy chcieli zapewnić polskiej firmie korzystne decyzje przy rozstrzygnięciu przetargu w zamian za przekazanie im 25 mln dolarów. Duża część kwoty miała być przeznaczona na łapówki dla afrykańskich urzędników.

CBA zapewnia, że trwają czynności  zmierzające do wyjaśnienia roli polskiego przedsiębiorcy w całej tej sprawie.

Sprawa jest w całości prowadzona i ujawniona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zapewnia, że czynności śledcze trwają, a materiały trafiły do prokuratury.

oprac. bcz na podst. CBA

Fot. CBAPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)