Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Pöttinger Jumbo 8000: przyczepa silosowa o wysokiej przepustowości

Obrazek

Wysoko wydajna przyczepa silosowa Pöttinger Jumbo 8000 o przepustowości wyższej od samojezdnej sieczkarni tnie paszę o prawie 30% krócej. Kiedy wejdzie na rynek?

Jan Józefowicz3 marca 2022, 14:22

Firma Pöttinger, wprowadzając do swojej nowej przyczepy jeszcze krótsze cięcie, po raz kolejny robi krok w przód, bo nowe Jumbo 8000 tnie paszę o prawie 30% krócej. Oznacza to jeszcze wyższą jakość paszy bez strat wydajność załadunku. Producent informuje, że przepustowość nowej przyczepy z zabezpieczeniem momentu obrotowego na poziomie 3500 Nm jest wyższa od samojezdnej sieczkarni. Rozwiązanie będzie dostępne od 01.08.2022.

Cięcie na odcinki o 25 mm długości

Współczesne rozwiązania techniczne dają przyczepom możliwość najkrótszego cięcia na odcinki 34 mm. Dzięki nowej koncepcji napędu, rotorowi i belce nożowej z 65 nożami, Jumbo 8000 tnie paszę o prawie 30% krócej, na odcinki 25 mm. Potrzebuje przy tym tylko 15% więcej mocy.*

Noże są zabezpieczone indywidualnie i mogą omijać ciała obce. Automatyka załadunku odczytuje informacje z dodatkowego, dostępnego na życzenie czujnika umieszczonego na uchwycie skrobaków. Załadunek jest optymalizowany przez cztery czujniki (m.in. moment obrotowy na rotorze, ciśnienie hydrauliczne, naprężenie materiału). Nowy czujnik przekazuje zagęszczenie wstępne paszy bezpośrednio powyżej rotora i aktywuje podłogę rusztową, zanim pojawi się ryzyko uszkodzenia struktury paszy. Jumbo 8000 dzięki temu optymalnie wypełnia przestrzeń załadunkową niezależnie od zbieranego materiału.

Lepsza jakość paszy

Jednym z istotnych czynników wpływających na jakość paszy jest teoretyczna długość cięcia. Krótko pociętą paszę można lepiej zagęścić, co prowadzi do szybkiego spadku wartości pH. Zmniejsza to również ryzyko nieprawidłowego przebiegu fermentacji i pozytywnie wpływa na stabilność jakości kiszonki, a także na zdrowie zwierząt i ich wydajność. Na tym polega sukces nowego rozwiązania.

Większy załadunek

Kolejnym elementem niosącym korzyści z krótkiego cięcia przez Jumbo 8000 jest o 10% większe zagęszczenie w przestrzeni załadunkowej w porównaniu z przyczepą tnącą na odcinki 34 mm. Dzięki możliwości zwiększenia załadunku można ograniczyć koszty. Poza tym krócej pocięty materiał pozwala na lepsze zagęszczenie go na pryzmie.

Mimo relatywnie mniejszym odstępom między nożami, które wynoszą 25 mm, możliwe jest zastosowanie automatycznej ostrzałki do noży Autocut. To również prowadzi do oszczędności paliwa i czasu. Autocut gwarantuje stale ostre noże. Dzięki czemu zapotrzebowanie na moc jest mniejsze i spada zużycie paliwa nawet o 20%.

 Im krócej, tym lepiej

Jak wyjaśnia Pöttinger, zadowoleni użytkownicy z różnych krajów potwierdzają: ,,Jakość cięcia jest idealna dla zdrowia zwierząt. Oprócz oszczędności kosztów, przyczepa ta zapewnia kiszonkę najwyższej jakości."

 

Pöttinger zachęca do odwiedzenia interaktywnych, wirtualnych targów, gdzie pokazuje m.in. Jumbo 8000

*BLT Wieselburg HBLFA Francisco Josephinum (Austria)
jj

fot. poettinger.at


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)