StoryEditor

Test ciężkiego agregatu uprawowego Agro-Masz. Jakie plusy i minusy?

Sprawdzilismy mocne i słabe strony ciężkiego agragatu uprawowego Agro-Masz na różnych stanowiskach pod wysiew kukurydzy, od piasków po gleby zwięzłe. Jak w naszym teście wypadł 3-metrowy, solidny agregat? 
11.08.2022., 08:08h

Ciężki agregat do ciągników o mocy 100 i 150 KM

Do pracy z agregatem oddelegowaliśmy dwa traktory o mocy 100 i 155 KM. Wiosna była sucha, więc nie było problemu z tym, by ciągniki poradziły sobie w polu – pracowaliśmy głównie na głębokości ok. 10 cm. Zużycie paliwa nie odbiegało od średniej dla gospodarstw, w których testowano sprzęt.

Agregat ma solidną, mocną konstrukcję. Sporym wyzwaniem była jednak masa agregatu, bo dostarczona przez producenta ze Strzelec Małych maszyna ważyła ok. 1500 kg, co przy długości 3,5 m wymagało dobrego dociążenia przedniej osi, bo w ciągniku o masie ponad 6 t bez obciążnika czasem przednie koła traciły przyczepność. Po dociążeniu ok. 500 kg w transporcie zestaw zachowywał się dobrze.

Przednia włóka: bardzo dobre wyrównanie ziemi

Maszyna ma mocny solidny układ zaczepiania. W zależności od gabarytów ciągnika mamy do dyspozycji dwa poziomy zaczepienia ramion TUZ (możliwość zaczepienia 2. lub 3. kat.) oraz trzy możliwości montażu łącznika centralnego, przy czym środkowy, podłużny otwór wykorzystywaliśmy do pracy w polu. Poprawiało to znacznie kopiowanie terenu przez agregat. Brakowało ...

Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. kwiecień 2024 00:47