Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

CNH stawia na elektryczne zwalczanie chwastów

Obrazek

Koncern CNH skupiający marki Case IH, New Holland czy Steyr ogłosił przejęcie mniejszościowego pakietu udziałów w Zasso Group AG, firmie specjalizującej się w rozwiązaniach do niszczenia chwastów wykorzystujących energię elektryczną.

Jan Beba1 listopada 2020, 10:33

Dzięki tej transakcji CNH Industrial chce ułatwić wprowadzenie na rynek nowych produktów w ramach platformy AgXtend. Opatentowane przez Zasso rozwiązanie sprzedawane jest pod nazwą Electroherb lub iXPower. Technologia rażenia prądem o wysokim napięciu ukierunkowana jest na pędy i korzenie niepożądanych na polu roślin.

Koncern CNH podkreśla, że technologię cechuje wysoka skuteczność, bo jest w stanie zniszczyć całą roślinę (aż do korzeni) przez bezpośredni kontakt z nią, a efekty są widoczne już po paru godzinach. W sprzedaży znajdują się belki aplikacyjne o szerokości od 1,2 do 3 m.

Producent podkreśla, że wymienne aplikatory umożliwiają stosowanie systemu na wielu powierzchniach i segmentach, w tym w rolnictwie (np. usuwanie wilgoci z roślin przed zbiorem) i na obszarach miejskich. „Elektryczny oprysk” jest tak samo skuteczny i wydajny jak standardowe herbicydy chemiczne, nie musi walczyć z rosnącą odpornością chemiczną roślin i zapewnia korzyści społeczne i środowiskowe. Warto dodać, że ta technologia została uhonorowana brązowym medalem na targach rolniczych Sima 2019 we Francji.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy