Przyczepa na gnojowicę? Tego jeszcze nie było

Jak szybko przetransportować gnojowicę na pole bez beczkowozów? Jest na to sprytny sposób. Zobacz!
Szybki montaż
Aby sprawnie transportować ciecz w przyczepie (system Flexcover Combi), na dnie skrzyni ładunkowej trzeba zamontować specjalny worek i zabezpieczyć go przed poślizgiem. Ponadto należy zdemontować fabryczną klapę tylną, by w jej miejscu zamontować moduł z pompą i złączami do przepompowywania.
Przezbrojenie przyczepy na „cysternę” nie powinno zająć dwóm osobom więcej niż dwie godziny. Pojemność zbiornika na gnojowicę jest dostosowana do maksymalnej ładowności przyczepy rolniczej lub naczepy samochodu ciężarowego.
Przyczepa i beczka w jednym
Najnowszym osiągnięciem firmy Huesker, producenta m.in. zbiorników z tkanin syntetycznych, jest system Flexcover Combi Plus. Składa się on ze specjalnej przystawki do naczepy ciężarowej montowanej w miejscu tylnej klapy. Podczas transportu materiałów sypkich, np. kiszonki czy buraków, przystawka pełni jedynie rolę ściany tylnej.
Natomiast, kiedy trzeba przewieźć ciecz, np. gnojówkę, wystarczy podłączyć wąż ssący do zbiornika w gospodarstwie, a po uruchomieniu pompy z przystawki zacznie rozwijać się elastyczny zbiornik, w miarę jego napełniania. Producent zaleca montaż przystawki Flexcover Combi Plus w lekkich naczepach aluminiowych, co pozwoli zwiększyć ładowność zestawu.
Przeczytaj również

Flexcover Combi Plus składa się ze specjalnej przystawki do naczepy ciężarowej montowanej w miejscu tylnej klapy.

Po uruchomieniu pompy z przystawki zacznie rozwijać się elastyczny zbiornik

Aby sprawnie transportować ciecz w przyczepie (system Flexcover Combi), na dnie skrzyni ładunkowej trzeba zamontować specjalny worek i zabezpieczyć go przed poślizgiem.