Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

5 cech dobrego węża ogrodowego

Obrazek

Materiał, z jakiego wykonany jest wąż ogrodowy ma znaczebie nie tylko dla roślin, ale nawet dla naszego zdrowia, więc wybierajmy je świadomie.

Ewelina Cisłak24 kwietnia 2017, 06:00

Kilka wlaściwości węża ogrodowego, na które zwrócimy uwagę przy jego zakupie, pozwoli roślinom zdrowo rosnąć. Przy okazji, nie tylko dobry wąż nie tylko ułatwi nam pracę, ale i uchroni nas przed kilkoma niebezpieczeństwami. Pamiętajmy więc, że przy wyborze węża znaczenie mają:

  • długość – tutaj wszystko zależy od wielkości ogrodu, bo dla ułatwienia sobie pracy, powinien sięgać od miejsca poboru wody do miejsc podlewania;
  • średnica – najczęściej używane przez nas węże w ogrodach mają średnicę 25 lub 32 mm, bo im większa średnica, tym wyższe wydatki na wodę;
  • budowa – możemy wybrać tańszy wąż zbudowany z maksymalnie dwóch warstw tworzywa – będzie cieńszy i lżejszy. Droższe węże będą miały 4 lub nawet 5 warstw tworzywa oraz na zewnątrz oplot z włókien tekstylnych lub poliestrowych. Węże takie są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia, a czasem gwarancja sięga nawet kilkunastu lat.
  • odporność węży – w opisach możemy znaleźć informację, czy do produkcji nie wykorzystano rakotwórczych pierwiastków, takich jak bor czy ołów. Co ważne w przypadku podlewania warzywniaka.
  • wybierajmy węże nieprzezroczyste, które nie przepuszczają światła, bo wtedy nie będą się rozwijały w nich glony.

Więcej porad z zakresuakcesoriów ogrodowych i pielęgnacji roslin w majowym numerze "top agrar Polska"


Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy