Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Ogród>

Kwiatowe trendy na wiosnę

Obrazek

Zastanawiasz się, jakie ogrodowe kwiaty będą modne w tym roku? Chcesz kupić pięknie kwitnący krzew czy może chcesz mieć przed domem kwietny dywan? Mamy dla Ciebie podpowiedź.

Agata Dobak14 kwietnia 2018, 08:22
Niecierpek tworzy kolorowe dywany
Niecierpek odmiany SunPatiens utworzy na rabacie kwietny dywan. To niezwykle odporna roślina o mocnym systemie korzeniowym. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jedynie nawożenia. Od innych gatunków odróżnia go to, że urośnie w słońcu oraz w cieniu. Przetrwa nawet intensywne deszcze. Kwitnie od wiosny do pierwszych przymrozków. Nasiona należy wysiać w marcu do skrzynek, a do gruntu wysadzić w maju lub zakupić rośliny gotowe do wysadzenia. Cena od 5 do 10 zł za roślinę.
Róża na własnym korzeniu
Modnym trendem staje się uprawa róż na własnym korzeniu. Do tej pory na tak zwanych podkładkach okulizowano odmiany szlachetne. Jeśli w trakcie pielęgnacji czy dziecięcych zabaw okulant szlachetnej odmiany został wyłamany, to rośliny nie dało się uratować. 
Natomiast róże na własnym pniu są uprawiane jak roślina jednej odmiany.

– Róże na własnym pniu odrosną, nawet jeśli skosimy je kosiarką. Są wieloletnie i bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, odporne na choroby, m.in. na mączniaki i czarną plamistość – wylicza zalety tychże róż Piotr Werner z Centrum Ogrodniczego Werimax w Gąsawach k. Poznania. 
– Kwitną intensywnie przez całe lato, aż do przymrozków. Są to gatunki odpowiednie do posadzenia przy drodze, odporne na silne wiatry, spaliny i aerozole solne, które powstają na skutek rozjeżdżania przez samochody soli z błota pośniegowego. 


Agata Dobak

Picture of the author
Autor Artykułu:Agata Dobak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy