Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kwiatowe trendy na wiosnę

14.04.2018

Drukuj

Kwiatowe trendy na wiosnę

Artykuł dostępny

Niecierpek tworzy kolorowe dywany
Niecierpek odmiany SunPatiens utworzy na rabacie kwietny dywan. To niezwykle odporna roślina o mocnym systemie korzeniowym. Nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jedynie nawożenia. Od innych gatunków odróżnia go to, że urośnie w słońcu oraz w cieniu. Przetrwa nawet intensywne deszcze. Kwitnie od wiosny do pierwszych przymrozków. Nasiona należy wysiać w marcu do skrzynek, a do gruntu wysadzić w maju lub zakupić rośliny gotowe do wysadzenia. Cena od 5 do 10 zł za roślinę.
Róża na własnym korzeniu
Modnym trendem staje się uprawa róż na własnym korzeniu. Do tej pory na tak zwanych podkładkach okulizowano odmiany szlachetne. Jeśli w trakcie pielęgnacji czy dziecięcych zabaw okulant szlachetnej odmiany został wyłamany, to rośliny nie dało się uratować. 
Natomiast róże na własnym pniu są uprawiane jak roślina jednej odmiany.

r e k l a m a– Róże na własnym pniu odrosną, nawet jeśli skosimy je kosiarką. Są wieloletnie i bardzo odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, odporne na choroby, m.in. na mączniaki i czarną plamistość – wylicza zalety tychże róż Piotr Werner z Centrum Ogrodniczego Werimax w Gąsawach k. Poznania. 
– Kwitną intensywnie przez całe lato, aż do przymrozków. Są to gatunki odpowiednie do posadzenia przy drodze, odporne na silne wiatry, spaliny i aerozole solne, które powstają na skutek rozjeżdżania przez samochody soli z błota pośniegowego. 


Agata Dobak

Polecany artykuł

Jaki rododendron wybrać?

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii