Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Organizacja produkcji świń>

Tonnies wznawia eksport do Chin. Czy ceny świń znów wzrosną?

Obrazek

Największy koncern mięsny w Niemczech wznawia eksport wieprzowiny do Chin. Czy odblokowanie giganta poprawi koniunkturę również u nas?

Paulina Janusz-Twardowska5 czerwca 2017, 06:00

„Wszystkie tymczasowe ograniczenia dotyczące zakładów zlokalizowanych w miejscowościach Rheda-Wiedenbrück i Weissenfels zostały całkowicie zniesione” – poinformował rzecznik firmy Tonnies. Chiny zatrzymały zakup mięsa z zakładów mięsnych Tonnies w połowie lutego br. po wykryciu nieprawidłowości w dokumentacji i usterek w chłodniach. Spowodowało to, że niemiecki wynik eksportowy w zakresie wieprzowiny w lutym i marcu był słabszy niż na przełomie lat 2016/2017.

Tym niemniej tamtejsi producenci żywca wieprzowego nie mogli narzekać na ceny. Dobra koniunktura za naszą zachodnią granicą wpłynęła też pozytywnie na ceny w Polsce. Wzrost sprzedaży zagranicznej z Niemiec to dla nas dobra wiadomość.

Jeśli ceny żywca będą rosły na Zachodzie i w kraju możemy spodziewać się podwyżek lub w najgorszym wypadku utrzymania cen na obecnym poziomie. Na razie widać same pozytywne przesłanki – pod koniec zeszłego tygodnia tuczniki na niemieckiej giełdzie osiągały średnią cenę 1,90 euro za kilogram wbc.
pj-tPicture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)