Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Dopłaty 2018: Co nowego w aplikacji eWniosekPlus?

Już od blisko 2 tygodni trwa elektroniczne składanie wniosków o płatności bezpośrednie. Jak wyglądają postępy w tegorocznej kampanii obszarowej?

28 marca 2018, 17:08
eWniosekPlus należy obecnie do „ulubionych” aplikacji rolników – oczywiście to żart, liczba internetowych komentarzy z nieudanymi próbami wypełnienia wniosku jest ogromna.

Jak podaje ARiMR, do 27 marca za pomocą tej aplikacji rolnicy złożyli 56,3 tys. wniosków, to jest około 5% ogólnej liczby wniosków pozostałych do złożenia. Tymczasem upłynęła już ¼ czasu, w którym można ubiegać się o płatności.

Należy się zastanowić, czy wszyscy zdążą w tym roku terminowo złożyć wniosek o dopłaty?
Przypomnijmy, że podstawowy termin upływa już 15 maja, a za każdy dzień spóźnienia Agencja potrąci rolnikowi 1% należnych mu dopłat. Ostateczny termin składania wniosku upływa 11 czerwca br.

Jak informują Nasi Czytelnicy, z funkcjonowaniem aplikacji eWniosekPlus jest sporo problemów, począwszy od tych, które pojawiają się już przy logowaniu, aż po zwykłe błędy rachunkowe. Takie problemy utrudniają pracę i doradcom i rolnikom. Do dzisiaj nie rozwiązano również problemu importowania listy zwierząt uprawnionych do dopłat oraz deklarowania działek do płatności rolnośrodowiskowych.

Te braki w aplikacji utrudniają mocno prawidłowe przygotowanie wniosku, narażając rolników na niezawinione konsekwencje wynikające z niezamierzonych błędów. Zgodnie z prawem błędne wypełnienie wniosku możne skutkować sankcjami finansowymi nakładanymi przez ARiMR. Ciekawe zatem jak Agencja podejdzie do błędów wynikających z nieprawidłowego działania eWniosku?

Rolnicy, którzy muszą wypełnić wniosek za pomocą aplikacji eWniosekPlus mogą tylko pozazdrościć tym, którzy złożyli oświadczenia o braku zmian i sprawę tegorocznych wniosków mają zakończoną. Takich osób było dotychczas 428,8 tys.

Piszcie do nas i dzielcie się swoimi doświadczeniami z wypełniania wniosku za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

Przypominamy Wam także krótki film instruktażowy, w którym redaktorzy: Grzegorz Ignaczewski i Bartłomiej Czekała pokazują jak działa aplikacja eWniosekPlus.Karolina Józefowicz


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)