Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Jakie dopłaty mogą otrzymać z ARiMR w 2022 roku? Rolniczy temat, odc. 11

Trwa nabór wniosków o płatności obszarowe, dopłaty do nawozów oraz nabory wniosków w ramach kończącego się PROW 2014 – 2020. Lada chwila ruszą też kolejne nabory wniosków. O jakie finansowanie w ARiMR mogą się więc jeszcze starać rolnicy?

Bartłomiej Czekała13 maja 2022, 10:13

W kolejnym odcinku programu „Rolniczy temat” ponownie gościmy Grzegorza Ignaczewskiego, eksperta ds. funduszy unijnych. Rozmawiamy o przebiegu aktualnych naborów wniosków  w ARiMR i o naborach, które wkrótce się rozpoczną. Na razie Agencja wydłużyła do 30 maja terminy naboru wniosków o płatności obszarowe oraz dopłaty do nawozów. W tym drugim przypadku faktury zakupu nawozów mogą być z datą do 15 maja br. (niedziela), więc czas na ich zakup tak naprawdę jest do soboty 14 maja.

- To, że termin został wydłużony nie jest zaskoczeniem, ostatnie lata pokazały, że zawsze był wydłużany. A i ten sezon jest specyficzny, dlatego mała liczba wniosków na początku kampanii, czy nawet teraz w połowie maja mnie nie dziwi ponieważ wiele prac wiosennych było opóźnionych. W związku z tym jest oczywiste, że dopóki nie jest wszystko zasiane to rolnicy nie spieszą się ze składaniem wniosków obszarowych – mówi Grzegorz Ignaczewski.

To, co się zmieniło w tegorocznych dopłatach to dodatkowa płatność uzupełniająca, która jest finansowana z krajowego budżetu.

Zapraszam do obejrzenia całej rozmowy z ekspertem!


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy