Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Kiedy ARiMR wypłaci dopłaty do materiału siewnego za 2019 rok?

Obrazek

Złożyłeś wniosek i czekasz na decyzję ARiMR w sprawie przyznania dopłat do materiału siewnego w kategorii elitarny lub kwalifikowany lub materiału sadzeniowego? No to jeszcze poczekasz - przyczyna jest prosta.

Grzegorz IgnaczewskiBartłomiej Czekała17 października 2019, 12:43
Kilka dni temu informowaliśmy na naszym portalu, że pula pomocy de minimis na ten rok jest na wyczerpaniu i na nową,  częściową pulę trzeba będzie czekać do stycznia 2020 roku w związku z tym, że sporo tych pieniędzy poszło w minionym roku na wsparcie klęskowe, kredyty preferencyjne, dopłaty do wapnowania oraz dopłaty do materiału siewnego za 2018 rok. W związku z tym, nie ma szans na to, by dopłaty za materiał siewny i sadzeniowy wykorzystany w roku gospodarczym 2018/2019 zostały naliczone i wypłacone jeszcze w tym roku.

– W związku z przewidywanym w najbliższym czasie wyczerpaniem się, w wyniku wypłaty rolnikom różnych form pomocy, przysługującego Polsce trzyletniego limitu skumulowanej pomocy de minimis w rolnictwie, dopłaty do gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2019 r. zostaną udzielone na początku 2020 roku.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2019 r. został przekazany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z prośbą o rozpatrzenie przez Radę Ministrów – napisała w odpowiedzi na nasze zapytanie Małgorzata Książyk, Dyrektor Biura Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wyczerpanie puli de minimis to także kiepska wiadomość dla rolników, którzy składali  i składają nadal w ARiMR wnioski o wsparcie klęskowe, dopłaty do wapnowania czy też w bankach o udzielnie kredytu preferencyjnego. Wszyscy będą musieli poczekać na wsparcie finansowe do stycznia 2020 roku.   gi, bcz


Picture of the author
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)