Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Kurek z dopłatami ponownie odkręcony

Obrazek

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła przelewanie dopłat na konta rolników. Agencyjny licznik ponownie zaczął pokazywać większe liczby dotyczące sumy wypłaconych pieniędzy oraz liczby beneficjentów.

Bartłomiej Czekała20 stycznia 2016, 09:55

Według najnowszych danych opublikowanych na stronie internetowej ARiMR, Agencja przekazała dotychczas 318,7 mln zł na konta 275 tys. rolników. Przypomnijmy, że od 30 grudnia do 19 stycznia agencyjny licznik zatrzymał się w miejscu, informując o  252 tys. rolników, którzy otrzymali łącznie 256 mln zł. Dopiero wczoraj te dane zostały zaktualizowane, z czego możemy wnioskować, że ARiMR wznowiła przelewy. Przypomnijmy, że według wcześniejszych zapowiedzi do końca stycznia dopłaty powinno otrzymać ok. 450 tys. rolników, którzy ubiegali się tylko i wyłącznie o przyznanie: jednolitej płatności obszarowej (do 7 ha), płatności dodatkowej, płatności na zazielenianie, płatności do krów, płatności do bydła lub płatności do kóz.

Jak informuje Agencja, w kolejnym etapie realizacji płatności obszarowych w lutym br., zostanie wdrożona funkcjonalność systemu informatycznego umożliwiająca pełną kontrolę administracyjną i naliczanie pozostałych płatności. Wtedy będą naliczane i sukcesywnie wypłacane płatności obszarowe dla kolejnych 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015 r. Dopiero na początku kwietnia br. ma zostać wdrożony ostatni element systemu informatycznego umożliwiający naliczanie i wypłatę płatności bezpośrednich rolnikom podlegającym kontroli na miejscu oraz tym, którzy są zobowiązani do utrzymywania obszarów proekologicznych EFA.    bcz

Źródło: ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)