Nie przegap terminu – wnioski o dopłaty tylko do dziś!

Nie przegap terminu – wnioski o dopłaty tylko do dziś!

Kto z Was jeszcze nie złożył wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 rok i nie chce się narazić na utratę części tych pieniędzy, ten powinien jeszcze dziś to zrobić!

r e k l a m a

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym kraju będą dziś czynne aż do godziny 20:00 (chociaż w poprzednich latach bywało, że urzędnicy zamykali biuro po obsłużeniu ostatniego klienta). Do tego czasu powinniście pojawić się w ARiMR i złożyć dokumenty, by nie narazić się na utratę części płatności. Za każdy dzień opóźnienia w złożeniu wniosku Agencja będzie potrącać 1% należnych Wam pieniędzy. Szkoda więc je tracić.

Aby tak się nie stało, macie kilka możliwości. Po pierwsze, koniecznie złożyć wniosek osobiście jeszcze dziś. Jeżeli brakuje Wam jeszcze danych do wypełnienia wniosku, np.: dokładnej powierzchni poszczególnych upraw na danej działce ewidencyjnej, to możecie podać we wniosku dane orientacyjne, a dane szczegółowe podać po kilku dniach w korekcie do złożonego wniosku (można je składać do 16 czerwca).

Jeżeli jednak macie kompletny wniosek i nie zdążycie dziś dojechać do biura powiatowego ARiMR, to możecie wysłać podpisane dokumenty za pośrednictwem poczty dziś do godz. 23:59 (w każdym województwie są urzędy pocztowe czynne całą dobę). O dacie złożenia wniosku decyduje w tym wypadku data stempla pocztowego.

Dlaczego o tym piszę? Jak informuje ARiMR, dziś o godz. 8:15 rano w systemie zarejestrowanych było 1,295 mln wniosków, czyli 95,79% tych, którzy złożyli dokumenty w 2016 roku. To oznacza, że ponad 50 tys. rolników będzie chciało dziś swoje wnioski złożyć osobiście lub wysłać pocztą.To może oznaczać kolejki. Nie warto więc wizyty w Agencji odkładać do wieczora.   bcz

Czytaj także:
Będą zaliczki czy nie?
Co z dopłatami za 2016 rok?

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii