Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Premia dla młodego rolnika – przedłużenie terminu

Obrazek
ARiMR poinformowała, że nabór wniosków na premię dla młodego rolnika został przedłużony. Znasz szczegóły?
Dorota Kolasińska29 lipca 2020, 13:03
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że już 6. nabór wniosków „Premie dla młodych rolników” trwający od 6. czerwca został przedłużony do 17 sierpnia br. Wnioski można składać w oddziałach regionalnych. 

Program cieszy się dużą popularnością wśród młodych rolników. Ma stanowić zachętę do rozwijania własnego biznesu rolniczego. 

Premię dla młodego rolnika może otrzymać osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy), posiada gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha, rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku, posiada lub utworzy gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro, przedłoży biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Premie mogą być przeznaczone w całości na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach – 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków i 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Wnioski można składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą.

oprac. dkol na podst. arimr.gov.pl
fot. Materiały firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)