Reklama zniknie za 11 sekund

Afera twarogowa

Obrazek

OSM Radomsko rezygnuje ze sprzedaży jednego z flagowych produktów, a wszystko przez wykrytą podczas rutynowych badań bakterię. Zagraża zdrowiu ludzi...

Dorota Kolasińska27 lipca 2018, 10:59
Kilka dni temu na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiło się ostrzeżenie dotyczące twarogu sernikowego OSM Radomsko. Podczas badań wykryto groźną bakterię Listeria monocytogenes. Zgodnie z przepisami prawa żywnościowego producent – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku poinformowała organy urzędowej kontroli żywności – Inspekcję Weterynaryjną oraz konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu. 

- Procedura wycofania ze sprzedaży nie oznacza, że produkty są faktycznie skażone. Nasze działania wynikają ze zobowiązania do podjęcia maksymalnych środków ostrożności - pisze w oświadczeniu OSM Radomsko. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca, żeby nie spożywać twarogu sernikowego o numerze partii (2907185) wskazanym w komunikacie, w szczególności bez obróbki termicznej, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.


dkol/ radomsko.naszemiasto.pl/osmradomsko.pl/gis.gov.pl
fot.  radomsko.naszemiasto.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)