Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Rynek mleka>

Produkcja mleka w czasach pandemii koronawirusa [FILM]

Koronawirus boleśnie uderzył w produkcję i przetwórstwo mleka. Sektor, który od wielu miesięcy był w miarę stabilny został mocno zachwiany. Jak radzą sobie producenci mleka w czasie pandemii?
6 czerwca 2020, 21:37
Gdy przed pięcioma laty zlikwidowano kwoty mleczne mleka zaczęło przybywać i zaczął się prawie trzyletni kryzys. W dużych gospodarstwach hodowlanych sytuacja była dramatyczna bo sprzedaż poniżej kosztów produkcji powodowała ogromne straty.

Dwa lata temu sytuacja poprawiła się. Ceny mleka – chociaż dalekie od rekordowych – dawały rolnikom stabilny, comiesięczny przychód. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa ceny znów spadły.

Zapytaliśmy rolników - producentów mleka o to jak radzą sobie w tym trudnym czasie. O aktualnej sytuacji w swoich gospodarstwach i prognozach na najbliższe dni i tygodnie mówią:

  • Denis Dembczak – rolnik z Wróblina
  • Zdzisław Kara – rolnik z Mochowa
  • Mariusz Sikora – prezes Kombinatu Rolnego Kietrz
  • Martin Ziaja – prezes Opolskiego Związku Hodowców Bydła

Zdjęcia i montaż: dr Mariusz Drożdż  


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)