Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Rynek świń>

Nowe trendy w budowie chlewni

Obrazek

Targi Agro Show są od lat okazją do spotkań i dyskusji w branży. W tym roku podczas targów rozmawiamy na naszym stoisku z fachowcami. Dzisiaj pytaliśmy o najnowsze trendy w budowie chlewni. 

Anna Kurek22 września 2017, 14:22
W naszym studio telewizyjnym na targach zagościli specjaliści z firm: Terraexim – prezes Tomasz Rutka oraz PellonJózef Homanowski. Rozmawialiśmy o widocznym na rynku ożywieniu w budowie chlewni. Nasi rozmówcy przyznali, że wraz z delikatnym wzrostem pogłowia świń w Polsce – ostatnie dane GUS mówią o 11,4 mln szt. – rolnicy postanowili zainwestować w nowoczesne technologie w budynkach inwentarskich. 

Przede wszystkim stawiamy  tuczarnie, chociaż znajdują się również hodowcy inwestujący w produkcję nastawioną na prosięta. Rolnicy wybierają rozwiązania nowoczesne, mające ułatwiać pracę w chlewni. Coraz częściej polskie budynki inwentarskie są sterowane komputerowo, nawet z pozycji smartfona, a nie ręcznie. Wystarczy dostęp do internetu. 
Zapraszamy na nasze stoisko również w weekend. Już jutro będziemy dyskutowali ze specjalistami ds. żywienia świń m.in. o trendach w nowoczesnym żywieniu trzody chlewnej.
Z kolei w niedzielę naszym gościem będzie Grzegorz Majchrzak – wice prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, z którym porozmawiamy o zadaniach jakie stoją obecnie przed grupami producentów rolnych.  
Zapraszamy i do zobaczenia na Agro Show.   aku
Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)