StoryEditor

Nowe trendy w budowie chlewni

Targi Agro Show są od lat okazją do spotkań i dyskusji w branży. W tym roku podczas targów rozmawiamy na naszym stoisku z fachowcami. Dzisiaj pytaliśmy o najnowsze trendy w budowie chlewni. 
21.09.2017., 15:09h
W naszym studio telewizyjnym na targach zagościli specjaliści z firm: Terraexim – prezes Tomasz Rutka oraz PellonJózef Homanowski. Rozmawialiśmy o widocznym na rynku ożywieniu w budowie chlewni. Nasi rozmówcy przyznali, że wraz z delikatnym wzrostem pogłowia świń w Polsce – ostatnie dane GUS mówią o 11,4 mln szt. – rolnicy postanowili zainwestować w nowoczesne technologie w budynkach inwentarskich. 

Przede wszystkim stawiamy  tuczarnie, chociaż znajdują się również hodowcy inwestujący w produkcję nastawioną na prosięta. Rolnicy wybierają rozwiązania nowoczesne, mające ułatwiać pracę w chlewni. Coraz częściej polskie budynki inwentarskie są sterowane komputerowo, nawet z pozycji smartfona, a nie ręcznie. Wystarczy dostęp do internetu. 
Zapraszamy na nasze stoisko również w weekend. Już jutro będziemy dyskutowali ze specjalistami ds. żywienia świń m.in. o trendach w nowoczesnym żywieniu trzody chlewnej.
Z kolei w niedzielę naszym gościem będzie Grzegorz Majchrzak – wice prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza, z którym porozmawiamy o zadaniach jakie stoją obecnie przed grupami producentów rolnych.  
Zapraszamy i do zobaczenia na Agro Show.   aku


Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. czerwiec 2024 18:53