Wielkanocne smaki

Wielkanocne smaki

Jeszcze została chwila, by zainspirować się kulinarnie na którąś z potraw regionalnych, zanim zasiądziemy do świątecznego śniadania.

r e k l a m a

Chyba trudno zliczyć, ile tradycyjnych potraw spróbowaliśmy podczas wizyty na jednej z prezentacji stołów wielkanocnych. W tym roku odwiedziliśmy Janowiec Wielkopolski w pow. żnińskim, woj. kujawsko-pomorskim. Kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych społeczniczek i kobiet szczególnie uzdolnionych kulinarnie, przygotowało dziesiątki wielkanocnych pyszności.

Jury było bardzo szerokie, ponieważ zamiast standardowego konkursu na najładniejszy stół czy najsmaczniejszą potrawę, przybyli na to wydarzenie mieszkańcy oceniali potrawy. W związku z tym, zamiast jednej nagrody wszystkie zespoły otrzymały upominki w postaci sprzętu kuchennego.

Jak pokazały uczestniczki, stoły wielkanocne to także dekoracje - można je było nie tylko oglądać, ale także zakupić.

W imieniu kobiet zaangażowanych w przygotowania prezentacji, ślę życzenia spokojnych Świąt i smacznego śniadania wielkanocnego.   ec

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii