Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Młody rolnik 2018: Średnia powierzchnia gospodarstwa z lasem czy bez?

31.01.2018

Drukuj

Młody rolnik 2018: Średnia powierzchnia gospodarstwa z lasem czy bez?

Artykuł płatny

Pytanie:  Przykładowa powierzchnia gospodarstwa młodego rolnika to 10,49 ha powierzchni gruntów zgłaszanych do dopłat obszarowych, czy w jej skład mogą wchodzić także wchodzić budynki, las, itd.? W moim przypadku powierzchnia z nakazu podatkowego spełnia ten minimalny wymóg powierzchniowy, ale we wniosku obszarowym w Agencji już nie. W związku z tym nie wiem, czy muszę rozglądać się za jakąś dzierżawą by ten wymóg spełnić.

Odpowiedź: Rozporządzenie Ministra rolnictwa i rozwoju wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu "Premie dla młodych rolników" w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mówi, że wnioskodawca najpóźniej w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy rozpocznie jako kierujący prowadzenie działalności w gospodarstwie o łącznej powierzchni gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami i gruntów pod rowami, zwanych dalej "użytkami rolnymi"...

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii