Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Już w piątek wystartują targi Agrotech w Kielcach

Obrazek

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorom Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. Nie udało się zorganizować wystawy w marcu 2020 r., jednak fani maszyn i innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa będą mogli zwiedzić wystawę przygotowaną przez pracowników Targów Kielce w październiku br.

Jan Beba6 października 2021, 09:41
Targi Agrotech to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdego rolnika. Zawsze w marcu Targi Kielce gościły w swoich halach najnowsze ciągniki, kombajny i siewniki. Jednak w tym roku właściciele gospodarstw muszą zmienić swoje plany, bo… Agortech zaprasza jesienią: 8-10 października!

Jesienny Agrotech to nowość, ale zapowiada się interesująco. Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele marek i dilerzy nowoczesnego sprzętu niezbędnego w gospodarstwie. Swoje odwiedziny w Targach Kielce należy zacząć od imponujących stoisk z ciągnikami, kombajnami, glebogryzarkami czy deszczownicami.

Nie zabraknie także maszyn do nawożenia, pielęgnacji i ochrony roślin. Gamę produktów zaprezentują nie tylko producenci rozdrabniaczy i opryskiwaczy, ale także firmy zajmujące się wytarzaniem mieszanek i granulatów. Właściciele gospodarstw będą mieli także okazję do zapoznania się z nowymi maszynami służącymi do siewu i sadzenia. Agrotech to także ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu farm – systemy wentylacyjne do pomieszczeń gospodarczych, fotowoltaika czy izolacje budynków.

– Pragniemy, aby rolnicy odwiedzający Targi Kielce mogli zapoznać się z kompleksową ofertą producentów maszyn: transportowych i uprawnych, ale także rozwiązań, które pomogą w pracy i domu – podkreśla Grzegorz Figarski, dyrektor projektu Agrotech.

Nowoczesne spotkanie i wiele możliwości


Rolnictwo, jako jeden z najważniejszych sektorów gospodarki wciąż się zmienia. Rosnące zapotrzebowanie na żywność, ale także dążenie do jak najbardziej ekologicznych rozwiązań wpływa na funkcjonowanie gospodarstw.

- Rolnictwo 4.0 staje się faktem, którego nie możemy i nie chcemy pominąć organizując po raz kolejny targi Agrotech – mówi Grzegorz Figarski. 


Coraz więcej polskich rolników zaczyna wdrażać technologie cyfrowe, aby usprawnić funkcjonowanie swoich gospodarstw. Zautomatyzowane systemy sterowania, ukierunkowanie, nawożenie oparte na  ścisłych danych, a także czujniki analizy gleby -  to wszystko rozwija się na naszych oczach.  Targi Agrotech nie pozostają w tyle i do udziału w wydarzeniu zaprosiły przedstawicieli firm, zajmujących się cyfrowym rolnictwem.

Konsultacje i rozwiązania finansowe dla gospodarzy


Targi Agrotech od lat współpracują z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucje na co dzień wspierają finansowo i prawnie rolników, przyznając dofinansowania i tworząc programy rozwojowe. Wystawa w Targach Kielce będzie doskonałą okazją do rozmowy z przedstawicielami instytucji, a także możliwością do zapoznania z ofertą i zakresem działań agencji.  
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech rozpoczynają się 8 października i potrwają trzy dni. Wydarzenie organizowane w Tragach Kielce od 26 lat, co roku przyciąga tysiące zwiedzających: rolników, właścicieli gospodarstw, ale także przedstawicieli samorządów.


Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Dla organizatorów tegorocznej edycji jednym z ważniejszych aspektów jest jednak zapewnienie wystawcom i zwiedzającym bezpieczeństwa. To priorytet całej załogi Targów Kielce. Zabezpieczenia, między innymi kabiny dekontaminacyjne, jakie wprowadzono, zdały egzamin podczas wystaw organizowanych w kieleckim ośrodku we wrześniu i październiku. A wśród nich znalazły się m.in. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL czy Targi Sakralne Sacroexpo.

W trakcie tych wydarzeń bezpieczeństwo dbano na wiele sposobów. Goście i wystawcy przed wejściem na teren targów korzystali z  wielofunkcyjnych kabin diagnostyczno-prewencyjnych wyposażonych w funkcje mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji, tzw. dekontaminacji. Nie zabrakło również innych środków bezpieczeństwa takich, jak m.in.: regularna dezynfekcja często dotykanych elementów infrastruktury, pojemniki z płynem dezynfekującym czy punkty sprzedaży maseczek, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Podobne zabezpieczenia stosowane będą podczas październikowych targów Agrotech. Jak podkreślają organizatorzy – bezpieczeństwo jest najważniejsze.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)