Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Nowości Agro-Show: JFC Agri

Obrazek

Podczas wystawy Agro-Show firma JFC Agri zaprezentuje automatyczne karmidło do cieląt, które monitoruje i karmi poszczególne cielęta. 

Krzysztof Gębski22 września 2022, 11:00
JFC Evolution Automatic Calf Feeder monitoruje i karmi poszczególne cielęta, pomagając im w osiągnięciu pełnego potencjału wzrostu, jednocześnie zmniejszając nakład pracy w gospodarstwie. Dostępny jest w 2 modelach Evolution S2 i Evolution S4, które automatycznie karmią odpowiednio do 70 i 140 cieląt. System zapewnia cielętom regularny dostęp do świeżego, kontrolowanego temperaturą i mieszanego mleka, co skutkuje szybszym tempem wzrostu i większą masą cieląt przy odsadzeniu. Istnieje możliwość zastosowania dwóch różnych rodzai mleka – dwa oddzielne zasobniki. System sygnalizacji świetlnej identyfikuje cielęta, które nie spożyły pełnego dziennego przydziału i oznacza je do dalszej kontroli.
Wystarczy zarejestrować każde cielę na jednostce sterującej za pomocą kolczyków RFID i przypisać je do predefiniowanej krzywej żywieniowej w zależności od ich potrzeb żywieniowych i celów hodowlanych. Poszczególne pasze są automatycznie zadawane, a system zapewnia, że żadne cielę nie przekroczy przydzielonej mu ilości. Urządzenie posiada automatyczny cykl czyszczenia. Wydajność żywieniowa każdego cielęcia jest stale monitorowana na ekranie dotykowym. Informacje te są również dostępne w dowolnym czasie i miejscu poprzez aplikację i portal internetowy JFC Evolution.

fot. JFC Polska

Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy