Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>

Agritechnica 2019: pierwszy ciągnik hybrydowy Farmtrac

Obrazek

Indyjski gigant motoryzacyjny Farmtrac Tractor Europe zaprezentował w Hanowerze ciągnik hybrydowy. Ciągnik koncepcyjny zasilany jest dodatkowo energią elektryczną generowaną z silnika spalinowego.

Jan Beba13 listopada 2019, 18:43

Debiutujący na Agritechnice hybrydowy ciągnik Farmtrac ma być produktem ekologicznym i ekonomicznym. Ciągnik napędzany jest silnikiem o mocy 70 KM, którą można zwiększyć do 90 KM wykorzystując energię elektryczną. Układ zasilania ma cztery tryby pracy.

  1. W trybie hybrydowym maszyna wykorzystuje dwa źródła energii, dieslową i elektryczną, do napędzania pojazdu.
  2. W trybie Pure Electric ciągnik może działać tylko na akumulatorach o zerowej emisji.
  3. W trybie bezpośrednim ciągnik jest napędzany i obsługiwany jak konwencjonalny ciągnik z silnikiem spalinowym.
  4. Tryb ładowania z trzema pod-trybami wytwarzania energii:
  • Regeneracja, gdy podczas pracy dostępna jest nadwyżka mocy,
  • Przez silnik spalinowy,
  • tryb plug-in, w którym pojazd w pozycji stojącej jest podłączony do standardowego gniazdka ściennego z urządzeniem do ładowania.Ponadto na stoisku w Hanowerze Farmtrac zaprezentował szereg ciągników o mocy od 20 do 130 KM. Wszystkie prezentowane produkty są zgodne z europejskimi normami emisji Stage V. Dodajmy, że wyróżniający się wzornictwem i przyjazny dla środowiska ciągnik Farmtrac zadebiutował już na targach Agritechnica 2017, a obecnie model ten jest wprowadzany na rynek.


Warto podkreślić, że Farmtrac Tractor Europe od 2000 roku ma swoją fabrykę w Mrągowie – jedyna w Europie. W sumie pod marką Farmtrac dostępnych jest ponad 20 typów i odmian ciągników. Jak dowiedzieliśmy się na targach Agritechnica, przyszły rok dla mrągowskiej spółki, którą rocznie opuszcza około 3000 traktorów, będzie szczególny. W styczniu ma zostać bowiem zainaugurowana działalność Centrum Szkoleniowego, jak również Ośrodka Badań i Rozwoju. Szczegóły niebawem na łamach magazynu „top agrar Polska”.1 z 2
Debiutujący na Agritechnice hybrydowy ciągnik Farmtrac ma być produktem ekologicznym i ekonomicznym.

Debiutujący na Agritechnice hybrydowy ciągnik Farmtrac ma być produktem ekologicznym i ekonomicznym.

2 z 2
Warto podkreślić, że Farmtrac Tractor Europe od 2000 roku ma swoją fabrykę w Mrągowie – jedyna w Europie.

Warto podkreślić, że Farmtrac Tractor Europe od 2000 roku ma swoją fabrykę w Mrągowie – jedyna w Europie.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)