Ładowarka w rozmiarze XXL

Ładowarka w rozmiarze XXL

Udźwig 6 ton i wysokość podnoszenia 8 m. Tak w skrócie można scharakteryzować największą ładowarkę JCB skierowaną dla sektora rolniczego.

r e k l a m a

Ładowarki teleskopowe to niezastąpione maszyny w każdym gospodarstwie. Mniejsze farmy zainteresowane są sprzętem kompaktowym o niewielkich rozmiarach. Większe przedsiębiorstwa potrzebują dużych i wydajnych maszyn. Z tą myślą firma JCB wprowadziła na rynek model 560-80 Agri Plus. Maszyna charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem wynoszącym 6 ton. Ładunek można unieść na wysokość 8 m.

Sercem układu hydraulicznego jest wielotłokowa pompa o zmiennym wydatku. Jej maksymalna wydajność wynosi 140 l/min, co pozwala na szybkie i jednoczesne wykonywanie wszystkich funkcji wysięgnika. Ciśnienie panujące w układzie hydraulicznym wynosi 260 bar. Do jego obsługi wykorzystywany jest dżojstik znajdujący się na prawej konsoli. Wymianę osprzętu ułatwia system redukujący ciśnienie oleju panujące w obwodzie.

Prócz sterowania ramieniem i jego funkcjami na dźwigni znajdują się przyciski do obsługi kierunku jazdy maszyny, dzięki czemu praca jest wydajna i efektywna, a operator trzymając dżojstik w ręku ma pod kontrolą całą maszynę. Ładowarka 560-80 w standardowym wyposażeniu ma układ przeniesienia napędu wyposażony w 4-biegową przekładnię typu Powershift. W opcji oferowana jest 6-biegowa przekładnia z biegami zmienianymi pod obciążeniem.Przekładnia współpracuje z 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem JCB. W zależności od potrzeb, jednostka napędowa może generować moc 125 lub 145 KM. O spełnienie surowych norm emisji spalin dba system SCR, który do neutralizowania tlenków azotu wykorzystuje płynny roztwór mocznika.
pt
Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii