Nasz Wynalazca: Winda na poddasze

Nasz Wynalazca: Winda na poddasze

Oto kolejny z wynalazków naszych czytelników. Pomysłowa konstrukcja ułatwia załadunek bel słomy na poddasze.

r e k l a m a

Słoma w gospodarstwie naszego czytelnika przechowywana jest na poddaszu. Dzięki temu zwierzęta zawsze mają suchą ściółkę. Najczęściej rolnicy do załadunku bel na poddasze wykorzystują ładowarki lub ładowacze czołowe. Niestety, nie zawsze ilość miejsca jest wystarczająca, aby wygodnie pracować takim sprzętem. Dlatego pomysłowy rolnik wykonał w obejściu windę, która ułatwia załadunek słomy na strop.

Wózek, na który ładuje bele słomy przemieszcza się w prowadnicach od bram przesuwnych. Jest on wyposażony w specjalne rolki prowadzące. Winda napędzana jest elektrycznie. Silnik wraz z przekładnią i szpulą do nawijania stalowej linki znajduje się w górnej części windy. Do sterowania całą konstrukcją wykorzystuje się włącznik elektryczny ze zmianą kierunku obrotów silnika elektrycznego. Do sprawnej obsługi windy potrzebne są dwie osoby. Jedna ładuje bele z posadzi, druga odbiera je na stropie.
 
dk

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii