StoryEditor

Wynalazki rolników - szybkie rozcinanie worków

Sezon wysiewu pierwszej dawki azotu na oziminy za nami. Już niedługo trzeba myśleć o kolejnej dawce i wysiewie pod kukurydzę. Przedstawiamy pomysł naszego Czytelnika na szybkie i sprawne rozcinanie worków big-bag z nawozem.
19.04.2024., 09:00h

Szybkie rozcinanie worków

Wykonał on stalowe ostrze z kawałka blachy. Ostrze ma ostry kąt, aby pewnie zahaczyć dno worka. Ostry kąt zapobiega także wydostaniu się ostrza z dna worka podczas rozcinania.

Zobacz także: Olej silnikowy w ciągniku rolniczym. Kiedy wymienić i jaki wybrać?

Ostrze zamocowane jest na drewianym trzonku o długości ok. 2 m. Końcówka trzonka została nacięta, a w to miejsce rolnik wsunął fragment blachy z ostrzem. Nawiercił dwa otwory i oba elementy skręcił śrubami M6. Zaletą długiego trzonka jest to, że podczas pracy nie trzeba blisko podchodzić do rozsiewacza pokrytego pyłem nawozu. Dzięki temu ubranie zawsze jest czyste, więc śmiało można siadać do kabiny i ruszać w pole.

image
Ostrze wykonane z blachy i osadzone na trzonku pozwala na szybkie i bezpieczne rozcinanie worków big-bag.
FOTO: Konieczka

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 05:23