Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Zobacz kto zdobył 2 medale?

Obrazek

Jak informuje John Deere, na targach SIMA w Paryżu 24-28 lutego 2019 r. będzie miało miejsce oficjalne wręczenie dwóch srebrnych medali dla rozwiązań tej marki.

Jan Józefowicz29 grudnia 2018, 21:24
Choć do paryskiej wystawy sporo czasu, John Deere nie czeka i już podgrzewa atmosferę. I dobrze, niech będzie o tym głośno, co zachęci kolejnych wystawców do pokazania swoich nowości.

Zdalna diagnostyka
Tzw. pulpit zarządzania maszyną (Machine Dashboard) to najnowsze zdalne narzędzie diagnostyczne opracowane przez John Deere. To narzędzie jest częścią inicjatywy Connected Support (połączone wsparcie ) firmy John Deere, zaprojektowanej w celu umożliwienia aktywnego podejścia do usług dealerskich i możliwość zapewnienia łączności maszynowej i zaawansowanej analizy danych. Narzędzie pozwala zredukować czas ewentualnej diagnostyki i minimalizuje przestoje w pracy, czego efektem jest wyższy poziom dostępności maszyny, lepsze osiągi i niższe koszty eksploatacji.

Nowa usługa daje możliwość zdalnego monitorowania maszyny i wysłania powiadomienia za pośrednictwem systemu telematycznego JDLink do dealerów John Deere. Po zgodzie klienta dane mogą być automatycznie analizowane, na co pozwala opatentowany algorytm. Umożliwia to łatwą i szybką identyfikację maszyny wymagającej natychmiastowej obsługi serwisowej, aby zminimalizować ryzyko niespodziewanego przestoju.

Co więcej, Machine Dashboard w pełni integruje i wykorzystuje możliwości narzędzia Expert Alerts (alarm eksperta). Dzięki temu dealer jest informowany o potencjalnym ryzyku  zużycia elementów  maszyny, z jasnymi instrukcjami, jak rozwiązać rozpoznane problemy.

Narzędzia John Deere Connected Support (połączone wsparcie), w tym tzw. alarm eksperta i pulpit nawigacyjny maszyny, są fabrycznie instalowane w nowym sprzęcie samojezdnym John Deere, w tym ciągnikach serii od 6M do 9R, opryskiwaczach samojezdnych, kombajnach i sieczkarniach.

Monitorowanie bilansu azotowego
Dzięki narzędziu „Live Nbalance”, marki Airbus i John Deere po raz pierwszy mogą zaoferować bieżące monitorowanie bilansu azotowego w glebie. Ten unikalny projekt polega na połączeniu obrazów satelitarnych i danych z maszyn, które stale obserwują pobieranie azotu przez rośliny uprawne w każdej części pola. W sezonie wegetacyjnym usługa ta ułatwia podejmowanie decyzji w kwestii nawożenia.

System umożliwia rolnikom dostęp do informacji o zawartości azotu na początku sezonu wegetacyjnego na polu. Zawartość azotu i NH4-N w nawozach organicznych można dokładnie zmierzyć za pomocą systemu John Deere do analizy składu obornika  przy użyciu HarvestLab 3000 na wozie asenizacyjnym. Live NBalance uwzględnia również całkowite zaopatrzenie w azot organiczny i mineralny w miarę upływu czasu, wykorzystując dostępne dane.

Podczas sezonu wegetacyjnego dokładne obrazy satelitarne rejestrują rozwój upraw i dostarczają informacje o całkowitym poborze azotu w danych okresach. Wykorzystanie rozwiązania pozwala także zidentyfikować wskaźniki wchłaniania i opóźnienia wzrostu roślin. Dzięki temu rolnik może dostosować ilość stosowanego nawozu i sprawnie ocenić skuteczność aplikacji.

Podczas żniw czujnik HarvestLab 3000 mierzy zawartość azotu w plonie, a suma azotu zastosowanego i usuniętego stanowi podsumowanie nawożenia. Gromadzenie danych NBalance odbywa się w chmurze a interaktywny pulpit nawigacyjny zapewnia przegląd danych i umożliwia rolnikom dokładne wykrycie odchyleń od normy.

Pierwsza wersja Live NBalance, będzie przeznaczona do pracy w sezonie. Kolejny krok to możliwość monitorowania całkowitego płodozmianu, co umożliwi użytkownikom bardziej wszechstronną ocenę ogólnych wyników swojej strategii nawożenia azotem.

oprac. jj
Fot. firmowe


1 z 2
Zdalna diagnostyka maszyn

Zdalna diagnostyka maszyn

2 z 2
Monitorowanie bilansu azotowego

Monitorowanie bilansu azotowego

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)