StoryEditor

John Deere inwestuje 180 mln dolarów w Centrum Rozwoju Technologii

W obliczu rosnącego globalnego zapotrzebowania na żywność firma John Deere, znana z dostarczania zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla sektora rolnictwa, budownictwa i leśnictwa, podjęła decyzję o zainwestowaniu w przyszłość rolnictwa tropikalnego.
16.04.2024., 16:35h

Firma poinformowała, że planuje otwarcie Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii w Indaiatuba, które ma być pierwszym na świecie tego typu centrum rozwoju i testowania skupionego na rolnictwie tropikalnym.

Inwestycja 180 mln dolarów w nowe centrum technologiczne

Centrum, które zajmie powierzchnię 500 tys. m2, ma być zlokalizowane w stanie São Paulo i zostanie oddane do użytku pod koniec 2024 roku. Firma John Deere, która jest obecna w Brazylii od 1979 roku, zainwestuje około 180 milionów dolarów w ten projekt. Celem jest promowanie synergii między zespołami badawczo-rozwojowymi oraz przyspieszenie dostarczania rozwiązań na rynek brazylijski, dostosowanych do jego specyficznych warunków.

Brazylia odgrywa kluczową rolę w światowej produkcji żywności, a nowe centrum ma na celu wspieranie tego trendu. Jak podkreśla Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere, lokalizacja centrum nie była przypadkowa.

Zobacz też: Sprzedaż nowych ciągników na początku 2024 roku. Która firma sprzedała najwięcej?

- Rośnie globalne zapotrzebowanie na żywność, a Brazylia odgrywa w tym kontekście fundamentalną rolę. Centrum będzie promować rozwój wszystkiego, co ma zastosowanie w rolnictwie tropikalnym. Zamierzamy zaoferować brazylijskiemu rynkowi szybszą i jeszcze lepszą obsługę niż dotychczas – twierdzi Jahmy Hindman.

Centrum skróci czasu opracowywania nowych rozwiązań

Ekspansja John Deere w Brazylii obejmuje nie tylko nowe centrum. Firma posiada już Centrum Dystrybucji Części na Amerykę Południową, Centrum Szkoleniowe oraz Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji w Campinas. Dodatkowo firma rozbudowała swoje zakłady produkcyjne w różnych lokalizacjach w Brazylii i przejęła kilka lokalnych firm, co świadczy o jej zaangażowaniu w rozwój lokalnej infrastruktury i rynku.

Nowe centrum ma umożliwić opracowywanie i testowanie produktów w warunkach brazylijskich, co może skrócić czas opracowywania nowych rozwiązań nawet o 40%.

Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Łacińskiej, jest przekonany, że dzięki nowemu centrum każdy producent rolny w Brazylii, bez względu na rozmiar swojego przedsiębiorstwa, będzie mógł czerpać korzyści z bardziej wydajnej, opłacalnej i zrównoważonej działalności.

- Centrum umożliwi opracowywanie i testowanie produktów w Brazylii z uwzględnieniem wszystkich zmiennych: gleby, klimatu, poziomów łączności itp. Dzięki takiemu podejściu zapewnimy szybsze dostarczanie rozwiązań lokalnym klientom – zaznacza wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

John Deere zatrudnia w Brazylii 9 tys. osób

John Deere, który zatrudnia bezpośrednio ponad 9 tysięcy osób w Brazylii i eksportuje sprzęt do ponad 55 krajów, wyraźnie pokazuje, że rolnictwo tropikalne jest nie tylko ważne dla Brazylii, ale ma również globalne znaczenie. Wszystkie te działania są częścią długoterminowej strategii firmy, mającej na celu wspieranie rolnictwa i zrównoważonego rozwoju.

image

Kupić maszynę czy wynająć firmę usługową? Co wybierają rolnicy?

Mkh na podst. John Deere

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 06:15