Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Ciebie też dotyczy planowanie azotu!

Obrazek

Chociaż program azotanowy, który objął cały kraj obowiązuje już od kilku miesięcy, rolnicy wciąż zastanawiają się, która jego cześć ich dotyczy. Nic w tym dziwnego. W branży huczy od rzucanych pomst na autorów nowych przepisów.

Tomasz Czubiński5 marca 2019, 12:00

Kogo więc dotyczy program azotanowy? Kto zobligowany jest do robienia planu nawożenia azotem, a komu wystarczy tylko uproszczony bilans azotu? I czy uproszczony bilans jest naprawdę prosty? Pytania jak najbardziej zasadne, zwłaszcza w pierwszym roku działania programu. Nowe przepisy są zawiłe i mało zrozumiałe dlatego ważne jest to, aby umieć rozróżnić program od planu. 

Program azotanowy jest to najkrócej mówiąc zbiór zasad postępowania w gospodarce azotem jako składnikiem pokarmowym. Drugim pojęciem jest plan nawożenia azotem. W przepisach prawa nie jest dokładnie sprecyzowane czym on jest i jak ma wyglądać. Można jedynie domyślić się, że chodzi tu o zbiór dokumentów prowadzonych przez rolnika, który dotyczy gospodarowania azotem. 

Szczegółowe informacje dotyczące z czego powinien składać się plan nawożenia oraz kto jest zwolniony z owego planu znajdziecie w numerze top agrar (3/2019) od strony 92. 

Nie masz prenumeraty? Zamów bezpłatny egzemplarz!Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)