Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Corteva: środki i odmiany pod jednym dachem

Na lokalizację swojego nowego centrum badawczo–rozwojowego firma Corteva wybrała miejscowość Eschbach w Niemczech.

Jacek Daleszyński17 marca 2021, 14:09
Będą się w nim znajdować działy badawcze nad środkami ochrony roślin i nowymi odmianami roślin uprawnych. Obiekt, którego koszt budowy ma się zamknąć w kwocie 5,7 mln euro ma być oddany do użytku pod koniec przyszłego roku (jego wizualizacja na zdjęciu). Obiekt ma być energooszczędny i neutralny emisyjnie. Jego usytuowanie przy granicy niemiecko-francuskiej w przejściowej strefie klimatycznej ma umożliwić testowanie rozwiązań ochrony roślin i nowych odmian dla niemal wszystkich gatunków uprawnych.

Corteva przez połączenie dwóch działów badawczych chce usprawnić opracowywanie nowych metod, takich jak cyfrowa ocena doświadczeń polowych za pomocą dronów, teledetekcję patogenów i wykorzystanie biologii molekularnej do zrozumienia podatności chorób roślin na nowe mechanizmy działania fungicydów. Zespół badawczy będzie liczyć 26 pracowników.

Andreas Huber, lider działu badawczo rozwojowego środków ochrony roślin w Europie z Corteva Agriscience tak komentuje powstanie nowego centrum: “Corteva Agriscience jest zaangażowana w ochronę środowiska, zapewniając jednocześnie rolnikom produkty potrzebne do ochrony ich upraw. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania konsumentów na środki ochrony roślin pochodzenia naturalnego, ośrodek w Eschbach skupi się na badaniu biologicznych środków ochrony roślin i ich skuteczności w zwalczaniu szkodników i chorób. Nowe centrum umożliwi nam dalsze wprowadzanie innowacji i wspieranie rolników, którzy przechodzą na bardziej zrównoważone praktyki rolnicze”.

jd, fot. Corteva

Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ