StoryEditor

Corteva Catalyst: Nowa era innowacji rolniczych

W świecie rolnictwa, gdzie innowacja jest kluczem do zrównoważonego rozwoju, Corteva wprowadza na rynek Corteva Catalyst – platformę, która ma przyspieszyć wprowadzanie przełomowych technologii. Oto jak nowa inicjatywa może zmienić oblicze rolnictwa.
01.04.2024., 13:00h

Innowacje na rzecz zrównoważonego rolnictwa

Corteva, znana z długiej historii innowacji, ogłosiła uruchomienie Corteva Catalyst. Ta nowa platforma inwestycyjna i partnerska skupia się na dostępie do innowacji rolniczych, które wspierają priorytety firmy w zakresie badań i rozwoju oraz stymulują tworzenie wartości. Corteva Catalyst ma za zadanie współpracować z przedsiębiorcami i innowatorami, aby przyspieszyć rozwój technologii, które umożliwią rolnikom produkcję większej ilości żywności i paszy w sposób zrównoważony.

Zobacz też: Fungicyd na mączniaka i septoriozę od Cortevy - NOWA grupa chemiczna!

Strategiczne partnerstwa dla przyszłości rolnictwa

Corteva Catalyst początkowo skoncentruje się na identyfikacji możliwości w czterech strategicznych pionach:

  • edycja genomu,
  • produkty biologiczne i naturalne,
  • platformy technologiczne
  • oraz nauka podejmowania decyzji.

Dzięki wykorzystaniu wiedzy specjalistycznej Corteva, globalnego zasięgu i infrastruktury wejścia na rynek, platforma ma wyjątkową pozycję, aby wspierać rozwój i komercjalizację przełomowej technologii oraz dostarczać ją bezpośrednio do rąk rolników.

Zgodnie z wypowiedzią Toma Greene’a, starszego dyrektora ds. zewnętrznych inwestycji w innowacje, jednostka zainwestuje w spółki na wczesnym etapie rozwoju, które odpowiadają priorytetom badawczym Cortevy.

- Mniej chodzi o zwrot z inwestycji w przypadku wyjścia konkretnej firmy, a bardziej o przekazanie produktów w ręce hodowców. Chcemy znaleźć technologie, które naprawdę wpłyną na hodowców – powiedział Greene. 

Corteva – pionier w dziedzinie innowacji rolniczych

Corteva Inc. to globalna firma rolnicza, która łączy innowacje z bezpośrednim zaangażowaniem klientów i realizacją operacyjną, aby dostarczać rozwiązania dla wyzwań rolnictwa. Firma generuje preferencje rynkowe dzięki unikalnej strategii dystrybucji oraz zrównoważonej i zróżnicowanej mieszance nasion, środków ochrony roślin oraz produktów i usług cyfrowych.

image

Katastrofa w Baltimore. Czy zawalony most wpłynie na rynek rolniczy?

Dysponując rozpoznawalnymi markami i technologią napędzającą wzrost, Corteva stara się maksymalizować produktywność rolników, współpracując z zainteresowanymi stronami w całym systemie żywnościowym.

Mkh na podst. Corteva, Agriculture Dive

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 18:09