Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Ochrona na każde warunki i kieszeń

W Sławkowie firma Bayer pokazała technologie ochrony fungicydowej i herbicydowej w pszenicy. Poziom intensywności tych programów ma pozwalać niemal każdemu na dobranie rozwiązania idealnego na swoje pola.

Jacek Daleszyński31 maja 2023, 08:00
Standardowym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zwalczanie chwastów może być preparat Expert Met. Znany już produkt poradzi sobie na stanowiskach, jeśli nie mam na nich problemów z przytulią, chabrem czy samosiewami rzepaku. Firma poleca do zwalczania chwastów także preparat Bacara Trio, który zwalcza kompleksowo chwasty jedno- i dwuliścienne. To rozwiązanie ma być kompletne i utrzymać plantację wolną od chwastów do żniw.

– Kolejnym naszym rozwiązaniem jest połączenie preparatów Mateno Duo w mieszaninie z preparatem Komplet. To rozwiązanie na pola np. z kompensacją chwastów w uprawie bezorkowej. Mateno zawiera nowo zarejestrowany w zbożach aklonifen, który ma wydłużone działanie na chwasty – mówił Dariusz Szymański.

Podkreślił, że rozwiązanie to ogranicza też wyczyńca, ale na polach, gdzie jest ona poważnym problemem może być wymagana większa dawka flufenacetu zawartego w tej mieszaninie.
– Na pierwszy zabieg fungicydowy w zbożach zaproponowaliśmy m.in. tegoroczną nowość Delaro Forte przede wszystkim do zwalczania łamliwości, mączniaka i septoriozy. Kolejne zabiegi wykonane w technologii trzyzabiegowej to w terminie T2 preparat Cayunis niezawierający triazolu, który ma ochronić górne liście. Ostatni zabieg ma chronić kłosy przed fuzariozami – mówił Dariusz Szymański z Bayer. W technologii dwuzabiegowej wazny jest termin drugiego zabiegu. Tu przedstawiciel Bayer polecał jego wykonanie w fazie końca kłoszenia, by preparat mógł jeszcze ochronić górne liście oraz w stopniu wystarczającym kłosy dla zapewnienia wysokiej jakości ziarna.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)