Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>top warzywa>

Zapraszamy na wspólne ogórkobranie do Kłecka i Michalczy

Obrazek

Podobnie, jak przed rokiem zapraszamy do Michalczy i Kłecka na wspólne spotkanie WiOM, GWP Chrobry i Wielkopolskiej Izby Rolniczej – z ogórkiem w roli głównej.

Kamila Szałaj13 lipca 2020, 07:32
Spotkamy się na polu Izabeli i Zbigniewa Stajkowskich  – członka Grupy Chrobry oraz w siedzibie Grupy, by zobaczyć m.in. proces sortowania ogórków. 

Obejrzymy odmiany ogórka rodem z kilku firm: Bejo, Nunhems, PNOS, Seminis, Syngenta oraz Rijk Zwaan. Wymienimy doświadczenia uprawowe i ochroniarskie. 

Ogórki na polu gospodarza są nawadniane kroplowo i fertygowane, a zbierane samolotem. Porad w tym zakresie udzieli doświadczony doradca – Piotr Borczyński. 

Z kolei doświadczeniami w zakresie przetwórstwa ogórków i zagospodarowania wszystkich sortów podzieli się Joanna Nanys, właścicielka firmy DROS.

Będzie również quiz. Zaproszone na spotkanie firmy przygotowały pytania i nagrody dla plantatorów. Wzorem ubiegłego sezonu wybierzemy Superogórkowca 2020.

W minionym roku ten zaszczytny tytuł powędrował do Piotra Wołyńskiego z Atanazyna w powiecie chodzieskim. Pan Piotr szczególnie uważnie słuchał i prawidłowo odpowiadał na większość pytań, gdyż jako politechniczny inżynier wraz z żoną Moniką – prawnikiem przejęli gospodarstwo i zajmują się uprawą oraz kiszeniem ogórka i kapusty. Produkują też wszystkie dodatkowe komponenty do kiszonek. 


Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś zapisz się na: www.klecko.warzywaiowoce.pl

A tak było rok temu:
Katarzyna Wójcik


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)