Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Kolejny pożar! Tym razem stogu słomy

W niedzielę (10 marca 2019 r.) doszło do pożaru na jednym z pól w miejscowości Otusz w gminie Buk (w województwie wielkopolskim). Palił się stóg słomy. 

13 marca 2019, 10:39

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Strażacy z miejscowych OSP zostali wezwani przez Centrum Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu do pożaru stogu we wsi Otusz. Na miejscu jednostki ratownicze zabezpieczyły teren i zaczęły akcję gaśniczą

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja w tym roku. Kilka tygodni temu (dokładnie 14 lutego br.) Wydział Kryminalny grodziskiej jednostki Policji po kilkumiesięcznej pracy ustalili osobę odpowiedzialną za podkładanie ognia pod stogi siana w gminie Grodzisk Wielkopolski. Jak się okazało podpalaczem był 28-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wlkp. a ponadto strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej, która nie jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty zniszczenia mienia. Podpalacz przyznał się do popełnienia czynu i złożył wyjaśnienia w sprawie.

Na podstawie przepisów prawa kodeks karny za popełnione tego typu przestępstwo przewiduje kare nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Niewykluczone, że niedzielne podpalenie było celowym zamierzeniem- przypuszczają mieszkańcy miejscowości. 

Apelujemy o rozsądek i rozwagę!

kk

Źródło i fot.: OSP Otusz, OSP Buk, KPP Grodzisk WielkopolskiWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)