Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Małopolska: wał napędowy wciągnął rolnikowi rękę

Obrazek
W miejscowości Moszczenica w powiecie gorlickim w jednym z gospodarstw doszło do wypadku podczas pracy przy ciągniku rolniczym. Mężczyzna potrzebował pilnie pomocy...
Dorota Kolasińska11 lutego 2021, 11:59
W gospodarstwie rolnym nie trudno o wypadek podczas prac polowych czy gospodarskich podczas obrządku. Rolnicy mają styczność z ciężkimi maszynami na co dzień, a czasami pośpiech nie jest dobrym doradcą w codziennych czynnościach, bo o tragedię nie trudno, szczególnie podczas samodzielnej naprawy sprzętu.

Chwila nieuwagi może spowodować poważne tarapaty i problemy zdrowotne. Wielokrotnie pisaliśmy o tego typu wypadkach i apelowaliśmy o szczególną ostrożność. 

Rolnik z Moszczenicy w województwie małopolskim doświadczył tego na własnej skórze. Podczas naprawy ciągnika wał napędowy wciągnął mu rękę. Z podanych informacji wynika, że się poślizgnął. Nie był w stanie samodzielnie jej wydostać, więc na pomoc przyjechali strażacy z Gorlic i Moszczenicy oraz pogotowie i policja. Nie trudno sobie wyobrazić ból, jakiego doświadczył. 

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.30 na terenie gospodarstwa. Gdy na miejscu pojawili się strażacy z OSP Moszczenica zastali mężczyznę pod opieką osób z najbliższej rodziny. 
Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej mężczyzna był przytomny, jednak uraz ręki był bardzo poważny. Strażacy pomogli wydostać rękę z maszyny i przetransportować go do karetki. 

W połowie grudnia ub. r. informowaliśmy, że kosiarka rotacyjna wciągnęła mężczyznę, zahaczając o fragment jego ubrania, niestety nie udało się go uratować. Z kolei latem podczas belowania słomy i sianokiszonki do wypadków dochodzi bardzo często, gdy w owijarce skończy się sznurek lub siatka, nie mówiąc już o czyszczeniu zapchanej sieczkarni ... 

oprac. dkol na podst. sądeczanin.info/OSP Moszczenica
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)