StoryEditor

Małopolska: wał napędowy wciągnął rolnikowi rękę

W miejscowości Moszczenica w powiecie gorlickim w jednym z gospodarstw doszło do wypadku podczas pracy przy ciągniku rolniczym. Mężczyzna potrzebował pilnie pomocy...
11.02.2021., 11:02h
W gospodarstwie rolnym nie trudno o wypadek podczas prac polowych czy gospodarskich podczas obrządku. Rolnicy mają styczność z ciężkimi maszynami na co dzień, a czasami pośpiech nie jest dobrym doradcą w codziennych czynnościach, bo o tragedię nie trudno, szczególnie podczas samodzielnej naprawy sprzętu.

Chwila nieuwagi może spowodować poważne tarapaty i problemy zdrowotne. Wielokrotnie pisaliśmy o tego typu wypadkach i apelowaliśmy o szczególną ostrożność. 

Rolnik z Moszczenicy w województwie małopolskim doświadczył tego na własnej skórze. Podczas naprawy ciągnika wał napędowy wciągnął mu rękę. Z podanych informacji wynika, że się poślizgnął. Nie był w stanie samodzielnie jej wydostać, więc na pomoc przyjechali strażacy z Gorlic i Moszczenicy oraz pogotowie i policja. Nie trudno sobie wyobrazić ból, jakiego doświadczył. 

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.30 na terenie gospodarstwa. Gdy na miejscu pojawili się strażacy z OSP Moszczenica zastali mężczyznę pod opieką osób z najbliższej rodziny. 
Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej mężczyzna był przytomny, jednak uraz ręki był bardzo poważny. Strażacy pomogli wydostać rękę z maszyny i przetransportować go do karetki. 

W połowie grudnia ub. r. informowaliśmy, że kosiarka rotacyjna wciągnęła mężczyznę, zahaczając o fragment jego ubrania, niestety nie udało się go uratować. Z kolei latem podczas belowania słomy i sianokiszonki do wypadków dochodzi bardzo często, gdy w owijarce skończy się sznurek lub siatka, nie mówiąc już o czyszczeniu zapchanej sieczkarni ... 

oprac. dkol na podst. sądeczanin.info/OSP Moszczenica
fot. poglądowe
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. maj 2024 00:07