Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Nie uwierzysz, co zdradziło złodzieja ciągnika! Śmiechu warte!

Obrazek

Ale przynajmniej historia dobrze się skończyła. Kto czytał lub oglądał kryminały, wie że złodziej zazwyczaj zaciera za sobą ślady. Po co? To chyba oczywiste. Co prawda, bywa że „pod latarnią najciemniej” i w gąszczu innych śladów te właściwe mogą nie być zauważone, ale jednak… nie tym razem.

Aleksandra Galus8 maja 2018, 12:54
Kiedy w miniony piątek rolnik mieszkający w miejscowości Lasoty (w gminie Rogowo, w województwie kujawsko-pomorskim), postanowił wyjechać swoim ciągnikiem do prac polowych, przekonał się, że jego traktora nie ma. Ktoś go ukradł. Fakt ten niezwłocznie zgłosił na policję. Ta podjęła wezwanie i błyskawicznie przyjechała na miejsce.

Na terenie posesji poszkodowanego rolnika, w miejscu gdzie stał skradziony ciągnik, policjanci z „patrolówki” zauważyli ślady opon. Prowadziły one… gdzieś. Policjanci podjęli ten jakże oczywisty trop, by przekonać się – gdzie – i… pojechali po śladach przez kilka wiosek do momentu, aż ślady na drodze asfaltowej się urwały. Postanowili przeszukać okoliczne gospodarstwa i w jednym z nich zauważyli maszynę rolniczą przykrytą plandeką. Okazało się, że to jest właśnie zaginiony ciągnik.

Chwilę później na miejscu pojawił się 30-letni mieszkaniec gospodarstwa, który tłumaczył policjantom, że traktor pożyczył. Jednak nie potrafił wyjaśnić od kogo. To także wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci zabezpieczyli skradziony ciągnik, a następnie oddali właścicielowi. Natomiast 30-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.     ag, info i fot. policja kujawsko-pomorska


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)