Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Sienno: spłonęła hala z maszynami rolniczymi

Wczoraj nad ranem doszło do dużego pożaru w Wodącej k. Sienna na Mazowszu. Spłonęła hala produkcyjna fabryki maszyn rolniczych wraz ze sprzętem. Na szczęście nie było ofiar.

Kamila Szałaj22 marca 2021, 08:28
Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, do jakiego doszło wczoraj nad ranem na terenie hali produkcyjnej fabryki maszyn rolniczych w Wodącej (gmina Sienna, woj. mazowieckie). Budynek był spory, o wymiarach 12 m na 30 m.

W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy z JRG Lipsko, 2 zastępy OSP Sienno, 1 zastęp OSP Kochanówka oraz 3 zastępy z JRG Ostrowiec Świętokrzyski.

Gdy strażacy dojechali na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty. Z okien i drzwi płomienie i dym wydostawały się na zewnątrz. Niestety, ogień strawił całą halę i maszyny, które w niej były. Ale strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienie się ognia. 

- Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz 1 prądu wody w obronie na sąsiadujący budynek socjalno-gospodarczy. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania, oddymiania i częściowej rozbiórki ścian obiektu w celu dogaszenia zarzewi ognia - informuje KP PSP Lipsko.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. 

oprac. ksz, fot. KP PSP Lipsko

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy