StoryEditor

Sienno: spłonęła hala z maszynami rolniczymi

Wczoraj nad ranem doszło do dużego pożaru w Wodącej k. Sienna na Mazowszu. Spłonęła hala produkcyjna fabryki maszyn rolniczych wraz ze sprzętem. Na szczęście nie było ofiar.
22.03.2021., 09:03h
Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, do jakiego doszło wczoraj nad ranem na terenie hali produkcyjnej fabryki maszyn rolniczych w Wodącej (gmina Sienna, woj. mazowieckie). Budynek był spory, o wymiarach 12 m na 30 m.

W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy z JRG Lipsko, 2 zastępy OSP Sienno, 1 zastęp OSP Kochanówka oraz 3 zastępy z JRG Ostrowiec Świętokrzyski.

Gdy strażacy dojechali na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty. Z okien i drzwi płomienie i dym wydostawały się na zewnątrz. Niestety, ogień strawił całą halę i maszyny, które w niej były. Ale strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienie się ognia. 

- Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się obiekt oraz 1 prądu wody w obronie na sąsiadujący budynek socjalno-gospodarczy. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania, oddymiania i częściowej rozbiórki ścian obiektu w celu dogaszenia zarzewi ognia - informuje KP PSP Lipsko.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. 

oprac. ksz, fot. KP PSP Lipsko
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 12:24