Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Spawał tłumik w Oplu. Spalił auto, kombajn, dwa motocykle i przyczepkę

Obrazek

90 tys. złotych – na tyle wyceniono szkody powstałe w wyniku pożaru, który wybuchł w Zalesiu. Kto by pomyślał, że podczas spawania tłumika w aucie dojdzie do takiej tragedii.

Dominika Mulak25 stycznia 2021, 14:05
Do pożaru doszło w niedzielę, 17 stycznia, w miejscowości Zalesie (woj. lubelskie). Rano strażacy przyjęli zgłoszenie, że na jednej z posesji zapalił się garaż. Na miejscu okazało się, że ogień zajął nie tylko „blaszak” i znajdujący się w nim samochód marki Opel, ale także garaż obok, w którym znajdował się kombajn zbożowy. To jednak nie wszystko. Ogień strawił również dwa motocykle, przyczepkę samochodową oraz inny sprzęt znajdujący się w pobliżu.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 24-latek naprawiał swojego opla w garażu znajomego. Naprawiając auto zdemontował jego koło i następnie spawał zamocowany do podwozia samochodu tłumik. W trakcie spawania tego elementu naprawiany pojazd zapalił się.

Co prawda, młodemu mężczyźnie udało się uciec, jednak nie był już w stanie uratować swojego samochodu.

– Pozbawiony jednego koła płonący samochód nie mógł być wypchnięty z garażu, „zajęły” się od niego inne składowane tam przedmioty – wyjaśnia aspirant Marcin Józwik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Niestety kombajn zbożowy, dwa motocykle, przyczepka samochodowa i inne urządzenia również uległy całkowitemu spaleniu. Wstępne straty oszacowano na kwotę przekraczającą 90 tysięcy złotych.


Źródło i fot.: lubelska.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)