Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Stodoła w ogniu! Wewnątrz drogie maszyny

We wtorek (12 marca) w miejscowości Popowo w gminie Szczytniki (w województwie wielkopolskim) doszło do pożaru stodoły. W budynku znajdowała się słoma, ziarno zbóż i maszyny rolnicze.

14 marca 2019, 10:11
Na miejsce zdarzenia zostało wezwanych pond 40 strażaków z jednostek straży pożarnej. Po dojechaniu na posesję zastali wyraźnie rozwinięty pożar murowanej stodoły.

Jak się dowiedzieli, wnętrze budynku zaopatrzone było w materiał siewny, siano oraz kosztowne maszyny rolnicze. Strażacy po wstępnych oględzinach podjęli akcję gaśniczą. Dzięki szybkiej interwencji udało się ocalić pobliskie budynki gospodarcze.

Niestety zawartość stodoły (słoma i ziarno zbóż) uległy zniszczeniu, ale maszyny udało się wyprowadzić. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy sprawdzili teren pogorzeliska kamera termowizyjną, by wykluczyć obecność innych ognisk pożaru.

Przypominamy, że w ostatnim czasie także doszło do pożarów w gminie Buk– podpalenie stogów słomy, masowego wypalania traw w woj. podlaskim, podkarpackim oraz pożaru na Fermie Drobiu, gdzie spłonęło prawie 5 tys. indyków.

Kk
Źródło i fot.: KM PSP w Kaliszu

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ