Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny pożar w firmie sprzedającej maszyny rolnicze. Miliony złotych strat!

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w hali magazynującej sprzęt rolniczy w Kazimierzówce (woj. lubelskie). Przyczyny pożaru nie są znane, ale wiadomo, że straty materialne liczone są w milionach złotych.

Bartłomiej Czekała18 lutego 2020, 07:31
Jak informuje portal lublin112.pl, pożar na terenie firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem ciągników rolniczych oraz kombajnów w podlubelskiej Kazimierzówce, został zauważony w poniedziałek po godzinie 23. Mieszkańców sąsiednich budynków zaniepokoił hałas dobiegający z magazynu. Po otwarciu okien mieszkań ich oczom ukazały się płomienie ognia wydobywające się z budynku. Natychmiast zawiadomiono o tym fakcie straż pożarną.

Zapaliła się wypełniona sprzętem rolniczym hala. Pożar rozwijał się błyskawicznie i niebawem zawalił się dach budynku. Strażacy oprócz gaszenia hali, ratowali także ciągniki stojące w pobliżu hali. Bronili również przed ogniem znajdującego się tuż obok budynku biurowo-wystawienniczy. Sytuacja została opanowana dopiero po północy. Kolejne godziny trwało dogaszanie pożaru oraz rozbiórka częściowo zawalonej hali.

„W akcji gaśniczej uczestniczyło piętnaście zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika oraz okolicznych miejscowości. Działania zabezpieczali policjanci. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat. Wiadomo już, że będą one ogromne. Jak nas poinformowano, wstępnie mogą one wynieść kilka milionów złotych” – czytamy na portalu lublin112.pl.

oprac. bcz na podst. lublin112.pl
Fot. screen YT lublin112
Video:YT lublin112


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ