Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

W lubuskim 150 ha zboża poszło z dymem. Rolnik wyliczył straty na miliony zł

Obrazek

To niewyobrażalna strata, kiedy płoną setki hektarów pól. Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek w Tucznie (woj. lubuskie). Rolnikowi poszło z dymem 150 ha zboża.

 

Michał Czubak27 lipca 2022, 13:34

Straty liczone w milionach

W poniedziałek, 25 lipca, dyżurny PSP w Strzelcach Krajeńskich przyjął informacje o pożarze zboża w Tucznie (woj. lubuskie). Początkowo na miejsce zdarzenia zostało wysłanych kilka strażackich zastępów. Sytuacja jednak wymagała nakładu większych sił i środków. Do akcji wysłano kolejne wozy strażaków z OSP oraz PSP, a także samoloty gaśnicze będące w dyspozycji Lasów Państwowych.
W kulminacyjnym momencie pożaru z ogniem walczyło 20 zastępów z powiatów strzelecko-drezdeneckiego oraz gorzowskiego. Niestety rolnikowi spłonęło aż 150 ha zboża. Straty na swoich polach wyliczył na blisko 3 mln złotych.

Pechowy poniedziałek - ogień zajął pola rzepaku w Wielkopolsce

Niestety to nie koniec nieszczęśliwych zdarzeń, które miały miejsce w poniedziałek 25 lipca. W okolicy Manieczek (woj. wielkopolskie) również doszło do pożaru - płonęły pola rzepaku. Na miejsce wysłano 6 zastępów straży pożarnej, jednak zanim dotarli oni do miejsca pożaru, kombajniści sami zadziałali i ugasili ogień.

Na polu przy żniwach pracowało aż pięć kombajnów, a każdy z nich wyposażony był w gaśnicę. To właśnie tymi gaśnicami kombajnistom udało się stłumić pożar i tym samym ograniczyć straty materialne do minimum.

Straż pożarna dotarła na miejsce pożaru, ale w zasadzie przyjechali „na gotowe”. Sprawdzono jedynie teren pod kątem ewentualnych zarzewi ognia – tych nie znaleziono – i zawrócono do bazy.

Michał Czubak
Fot. PSP Strzelce Krajeńskie


Picture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)