Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Wypadek ciągnika rolniczego New Holland w Świerszczowie

Zimowa aura nie sprzyja niestety bezpieczeństwu na drogach. Opady deszczu, śniegu czy też zamglenia – to czynniki atmosferyczne, które są przyczyną wielu wypadków. Przekonał się o tym kierowca ciągnika rolniczego New Holland w miejscowości Świerszczów, gdzie doszło do kolizji z samochodem osobowym.

Bartłomiej Czekała15 grudnia 2020, 08:25
10. grudnia br do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji ciągnika rolniczego z samochodem osobowym w miejscowości Świerszczów. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej: trzy zastępy z JRG Hrubieszów i jeden z OSP KSRG Dziekanów.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali na drodze ciągnik rolniczy marki New Holland z przyczepą znajdująca się w rowie oraz samochód osobowy z rozbitym przodem pojazdu. Kierujący oboma pojazdami samodzielnie je opuścili. 

Ruch w obu kierunkach został na krótki czas wstrzymany, aby strażacy mogli dokonać zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia z drogi obu pojazdów  Najpierw jednak odłączono  napięcie w ciągniku rolniczym i samochodzie osobowym.

Na miejscu pracowało 13 strażaków. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Straty powstałe w wyniku wypadku oszacowano na 47 tyś zł.

oprac. bcz na podst. KP PSP w Hrubieszowie
Fot. KP PSPHrubieszów

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ