Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>Zdrowie>

Nowy sposób na jajko sadzone

Obrazek

Jajko sadzone to nie tylko pomysł na piątkowy obiad z ziemniakami, ale też z kaszą, a nawet z kurkami.

Ewelina Cisłak19 lipca 2017, 06:00
SKŁADNIKI NA 1 PORCJĘ:

1/4 szklanki surowej kaszy jaglanej,
garść kurek (ok. 100 g),
2 łyżki posiekanej natki,
3 łyżki pokrojonej w kosteczkę cebuli,
1 starty ząbek czosnku,
1 jajko,
sól, pieprz, masło lub oliwa.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Kaszę wsypać do rondelka, podgrzewać na średnim ogniu ok. 5 min. Następnie wlać 1/2 szklanki wody, przykryć i zagotować. Zmniejszyć ogień i gotować przez ok. 10 minut lub do czasu aż kasza wchłonie całą wodę i będzie miękka. Otworzyć garnek, wyłożyć kaszę na duży talerz i rozdrobnić widelcem. Ostudzić, doprawić solą, pieprzem i skropić oliwą.
Kurki umyć pod bieżącą chłodną wodą, osuszyć. Posiekać natkę, cebulę, zetrzeć czosnek.
Na patelni roztopić łyżkę masła lub oliwy i zeszklić cebulę, pod koniec dodać starty czosnek i chwilę razem podsmażać. Dodać kurki i smażyć na większym ogniu przez ok. 3 minuty często mieszając. Doprawić solą, pieprzem, następnie dodać kaszę i smażyć razem przez około 2 minuty, dodać natkę i smażyć jeszcze przez minutę.
Na oddzielnej małej patelni usmażyć na maśle lub oliwie jajko sadzone. Doprawić solą i pieprzem, położyć na kaszy i podawać.

Pozostałe przepisy z wykorzystaniem kaszy znajdują się w sierpniowym numerze "top agrar Polska".


Picture of the author
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)