Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Już za 10 dni Potato Poland i XXVIII Krajowe Dni Ziemniaka

Obrazek

Rok z pandemią nie obfitował w imprezy plenerowe, odwołano PotateEurope 2021 w Holandii, zatem cieszy sfinalizowanie wydarzenia Potato Poland i XXVIII Krajowych Dni Ziemniaka, największego tegorocznego spotkania tej branży.

Janusz Biernacki10 sierpnia 2021, 12:00
Tym razem ziemniaczane targi odbędą się 20–22 sierpnia 2021 r. w miejscowości Charbrowo, w powiecie lęborskim. Ta największa w kraju impreza branży ziemniaczanej odbędzie się więc w regionie znanym z produkcji ziemniaka na potrzeby przetwórstwa spożywczego, dostaw towaru do sieci handlowych i na eksport.
Współorganizatorem tego wydarzenia jest MRiRW oraz IHAR, a jego tematami przewodnimi są:
  • neutralność klimatyczna rolnictwa, w tym elementy fotowoltaiki
  • edukacja kulinarna i pokazy online
  • biznes ziemniaczany w ujęciu globalnym
  • cyberagrotechnika – elektroniczny paszport ziemniaka, nowoczesne rozwiązania w handlu detalicznym
  • agroedukacja, diagnostyka i doradztwo.

Targi będą prezentowane także w wersji online
. Poletka pokazowe z ponad 90. odmianami ziemniaka będą monitorowane przez FarmCloud, system wspierania produkcji rolnej oraz paszportyzacji żywności. Stoiska wystawowe będą z kolei prezentowane m.in. z wykorzystaniem technologii mapowania Matterport. Organizatorzy przygotowali ponadto relacjonowanie imprezy na żywo z dwóch niezależnych studiów telewizyjnych połączonych z reporterami zbierającymi i przekazującymi aktualne komentarze uczestników.

Główne tematy konferencyjne

W cyklu konferencyjnym „Ziemniak i Morze Możliwości” przewidziano m.in. wykład nt. gospodarczego wymiaru polsko-ukraińskiej współpracy samorządu terytorialnego. W części „Powrót na światowe rynki” jeden z wykładów obejmie elementy inicjatywy Trójmorza Producentów Ziemniaka, a w części "Biznes ziemniaczany" omawiane będą m.in. zagadnienia swobodnego dostępu polskich ziemniaków do rynków eksportowych, polski eksport przetwórczy, RUCIP, aktywny e-program eksportowy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, marketing geolokalizacyjny, czy promocja polskiej żywności.
Z kolei w bloku „Neutralność klimatyczna” uwzględni elementy paszportyzacji polskiej żywności, rozwoju zrównoważonego rolnictwa, przejścia na stosowanie odnawialnej energii elektrycznej i ograniczenie wykorzystania ilości surowca pierwotnego. W ramach „Diagnostyka i doradztwo” przedstawione zostaną natomiast nowe badania i algorytmy dotyczące potrzeb nawożenia, optymalizacji nawodnienia i ochrony w powiązaniu z analizą czynników stresowych wpływających na wysokość i jakość plonu bulw.
W blok konferencyjnym – „Cyberagrotechnika” omawiane będą natomiast zagadnienia optymalizacji głównych praktyk rolniczych, w tym innowacyjne systemy wspomagania decyzji. W części „Nowoczesne technologie w rolnictwie i handlu detalicznym” przedstawione zostaną potrzeby producentów i konsumentów żywności z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań, tj. komunikacja RFID, technologia rozproszonego rejestru, czy skracanie łańcuchów dostaw poprzez dedykowaną produkcję.

Więcej informacji technicznych i organizacyjnych oraz szczegółowe tematy wykładów znajdziesz na stronie internetowej www.potatopoland.com. Można je też uzyskać od organizatora pisząc na adres e-mail: biuro@potatopoland.com lub dzwoniąc pod nr +48 570 454 330.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)