Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Sunita – niskokaloryczna odmiana ziemniaka

Obrazek

Ziemniaki typu SunLite zawierają o 30% mniej kalorii niż zwykłe odmiany. Można je sprzedawać jako produkt typu „lekkiego”. Jedną z odmian tego typu jest Sunita.

Janusz Biernacki30 lipca 2021, 09:00
Sunita to jedna z nowych odmian ziemniaka, znajdująca się w ofercie firmy HZPC, niskokaloryczna, reprezentująca konsumencką markę SunLite. Zawiera aż o 30% mniej kalorii w porównaniu z innymi odmianami ziemniaka, nie tracąc przy tym dobroczynnych składników odżywczych. Jak deklaruje hodowca, jej zwarta budowa i miękka konsystencja sprawia, że nadaje się zarówno do gotowania, smażenia, przygotowania na parze, jak i pieczenia, zachowując walory smakowe oraz atrakcyjny wygląd przygotowanych na jej bazie potraw. Jest propozycją dla amatorów zdrowej i lekkiej diety oraz osób walczących o szczupłą sylwetkę, które mogą konsumować je codziennie.
Ziemniaki typu SunLite, poza niską zawartością kalorii, nie zwierają tłuszczu, mają niską zawartość cukru, bardzo niską soli/sodu. Jak inne odmiany, są natomiast źródłem błonnika, witaminy B6, czy potasu.
[bie]


Picture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)