Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Postaw na analizę pasz

Obrazek

Na podstawie składu chemicznego kiszonek wylicza się wartość pokarmową niezbędną do ułożenia dawek pokarmowych. Jakie parametry oznaczyć, jak i dlaczego? – czytaj w najnowszym materiale prof. Zygmunta M. Kowalskiego z UR w Krakowie.

Marcin Jajor26 października 2017, 08:00
W najnowszej odsłonie naszego działu poświęconego żywieniu bydła prof. Zygmunt M. Kowalski zamawia do mądrego inwestowania w analizę pasz. Jest ona niezwykle istotna i może przyczynić się do znacznej poprawy wyników produkcyjnych w stadzie.

Jak zaznacza ekspert z Krakowa, ze względu na bardzo dużą zmienność składu chemicznego zakiszanych zielonek z traw, lucerny czy kukurydzy, a także zastosowanych technologii kiszenia i wybierania kiszonek, ich składy chemiczne, jak również wyliczone wskaźniki wartości pokarmowej (na podstawie składu chemicznego) mogą znacznie różnić się od uśrednionych wartości zamieszczanych w tabelach składu chemicznego i wartości pokarmowej pasz.

Jakie parametry oznaczać, jak interpretować wyniki i z nich skorzystać – czytaj w najnowszym materiale prof. Zygmunta M. Kowalskiego pt. „Postaw na analizę pasz” w listopadowym wydaniu „top bydło”.

mj

Fot. Jajor


Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)