StoryEditor

Hodowcy drobiu bez środków z PROW

Nie będzie wsparcia hodowców drobiu ze środków programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ministerstwo rolnictwa po interwencji Izb Rolniczych podtrzymało swoją dotychczasową decyzję, ale nie wyklucza, że w przyszłej unijnej perspektywie finansowej takie dotacje pojawią się.
13.08.2019., 12:08h

Na początku lipca Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas XVI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o umożliwienie hodowcom drobiu korzystania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Hodowcy drobiu, prowadzący gospodarstwa jako działy specjalne są bowiem wykluczeni z możliwości korzystania z działań takich jak „Modernizacja Gospodarstw Rolnych” czy „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Zdaniem samorządu rolniczego wyklucza to ich z możliwości inwestowania w nowoczesny sprzęt i urządzenia, co może spowodować w przyszłości problemy z konkurencyjnością produkcji polskiego drobiu.

W odpowiedzi MRiRW napisało do KRIR, że na obecnym etapie wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 nie przewiduje się rozszerzenia grona beneficjentów powyższych instrumentów wsparcia o rolników prowadzących inny niż ekologiczny chów drobiu. Ministerstwo rolnictwa podkreśliło, że sposób podziału środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014—2020 został określony na podstawie analiz, opinii ekspertów, uzgodnień, a t...

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 19:58