StoryEditor

Hongkong rozszerza strefy zakazu importu drobiu

Władze Hongkongu rozszerzyły obszar objęty ograniczeniami importowymi, o kolejne dwa powiaty w związku z wystąpieniem na tym terenie ognisk grypy ptaków. 
09.01.2020., 11:01h
Dwa dni temu informowaliśmy, że Hongkong wprowadził ograniczenia importu drobiu i produktów drobiowych z powiatu lubartowskiego na Lubelszczyźnie, gdzie wykryto pierwsze ognisko grypy ptaków. Podkreśliliśmy również, że istnieją obawy rozszerzenia stref z ograniczeniami handlowymi, gdy władze Hongkongu otrzymają komunikat, że w Polsce jest więcej ognisk grypy ptaków, nie tylko w powiecie lubartowskim, ale również w Wielkopolsce... 

Dzisiaj na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pojawił się komunikat mówiący o rozszerzeniu obszaru objętego ograniczeniami na powiaty ostrowski i krasnostawski. 

– W związku z potwierdzeniem kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w stadach drobiu władze Hongkongu wprowadziły od dnia 8 stycznia 2020 r. tymczasowy zakaz importu z powiatów krasnostawskiego (w województwie lubelskim)  oraz  z powiatu ostrowskiego (w województwie wielkopolskim) mięsa drobiowego  (tusz, elementów, podrobów) oraz produktów drobiowych (w tym jaj) przeznaczonych do spożycia przez ludzi – czytamy w informacji podanej przez Głównego Lekarza Weterynarii. 
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 19:39